Fluoroskopia cyfrowa.

Jaki sprzęt wybrać?

Fluoroskopia cyfrowa. Jaki sprzęt wybrać?

Jednym z badań, które pozwala zobaczyć obraz wnętrza człowieka jest fluoroskopia. Na czym polega fluoroskopia cyfrowa? Co należy wiedzieć o sprzęcie do fluoroskopii?

Coraz częściej w placówkach medycznych spotyka się nowoczesny sprzęt, który pod względem parametrów znacznie przewyższa aparaturę jeszcze sprzed kilku lat. Najnowsza technologia wspiera leczenie pacjentów w wielu dziedzinach medycyny. Z kolei coraz łatwiejszy dostęp do wczesnej diagnostyki sprawia, że leczenia staje się efektywniejsze.

Na rynku pojawia się wiele urządzeń przeznaczonych do wykonywania fluoroskopii. Im są one lepszej jakości, tym ich możliwości są większe. Dzięki temu lekarz otrzymuje bardziej wiarygodne i kompleksowe informacje na temat stanu zdrowia pacjenta.

aparat do fluoroskopii

Czym jest fluoroskopia cyfrowa?

Fluoroskopia jest badaniem polegającym na prześwietleniu wnętrza ciała człowieka z wykorzystaniem odpowiednich materiałów fluorescencyjnych i promieni rentgenowskich. Dzięki badaniu można uzyskać obraz wielu narządów i układów m.in. klatki piersiowej i przełyku.

Jakie możliwości daje nowoczesny sprzęt do fluoroskopii?

Jednym z nowocześniejszych rozwiązań stosowanych we fluoroskopii jest system radiografii i fluoroskopii cyfrowej marki Philips, czyli Juno DRF. System Juno DRF to rozwiązanie typu „2 w 1”. Dzięki trybowi podwójnego obrazowania i wszechstronności, pozwala rozszerzyć ofertę wykonywanych badań.

Urządzenie oferuje także - dzięki automatycznemu pozycjonowaniu - skrócenie czasu przygotowania do badania. Po wybraniu badania system Juno DRF umożliwia bowiem automatyczne ustawienie m.in. pozycji stołu, odległości SID i kątów nachylenia zgodnie z wcześniej skonfigurowanymi parametrami. To z kolei umożliwia skrócenie czasu poświęcanego na przygotowanie do badania.

Juno DFR umożliwia także znaczne pokrycie ciała pacjenta dzięki obszernemu polu widzenia. Jest to możliwe dzięki dużym wymiarom elektronicznego płaskiego detektora.

Udogodnień związanych z nowoczesnym sprzętem stosowanym we fluoroskopii jest więcej. Zastosowanie technologii cyfrowej skraca czas oczekiwania na wyniki badania. Radiografia i fluoroskopia cyfrowa eliminują bowiem konieczność korzystania z kaset i czekania na wywołanie kliszy. Ucyfrowienie sprzętu zapewnia sprawny i szybszy przebieg pracy. Obrazy są dostępne zaraz po wykonaniu badania, dzięki czemu skraca się czas oczekiwania pacjentów na wyniki. Zobacz przykładowy sprzęt do fluoroskopii na stronie producenta Philips Healthcare: www.philips.pl/healthcare/product/HC709020/system-do-diagnostyki-radiograficznej-i-fluoroskopii-juno-drf

Jeśli chodzi o fluoroskop cena różni się w zależności od modelu. Jak można się domyślić, droższe są te urządzenia, które gwarantują otrzymanie lepszej jakości wyników i uzyskanie krótszego czasu badania, co z kolei przekłada się na wydajność pracy danej placówki medycznej.

Dowiedz się więcej...

Luteina - poznaj właściwości luteiny, związku chemicznego, który ma szczególny wpływ na nasz wzrok.
Oferta aptek internetowych

Pliki cookie...

Na tej stronie używamy plików cookie Google, które przekazują informację dalej. Dowiedz się więcej...